Jel Akü

Jel Akü

Jel Akü marka ve modellerinin detaylı bilgileri ve satışını yaptığımız tüm Jel Akü fiyatları şimdi web sayfalarımızda.!

Exide Solar ve Exide Marin gibi Avrupa menşeili Exide Jel Akü, modelleri başta olmak üzere; Vision, Ritar ve FirstPower gibi uzakdoğu markalarının da detaylı bilgileri ve ürün pdfleri web sayfamızdadır.

Ayrıca marka detaylarına girdiğinizde tüm Jel Akü Fiyatları da karşılaştırmalı olarak incelemelerinize sunulmuştur.

EverExceed Jel Akü

EverExceed FT Gellyte Range VRLA'nın son derece güçlü, kompakt jel aküleri, Solar Sistemler / Panel Sistemleri, Telekomünikasyon ve elektrik üretim tesislerinde dayanıklılık ve uzun kullanım için güvenilir bir enerji kaynağıdır. FT Gellyte Range VRLA Jel Aküler, uzun süreli deşarj uygulamalarında mükemmel bir performans ve güvenilirlik sağlar. Alan sıkıntısı olan telekomünikasyon uygulamaları için bakım gerektirmeyen bu aküler, idealdir.

EverExceed Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso ce ul
iso14001

Ritar Jel Akü

DG (Deep Cycle Gel) serisi Ritar Jel Aküler; Türkiye'de Jel tip Akü kategorisindeki aküler arasında saygın bir yer edinmiş olup, 10 yıl ömür beklentili akülerdir.

Özellikle yenilenebilir enerji sistemlerinde ve marin tip uygulamalarda tercih edilmekte olan 40 Ah ile 200 Ah arasındaki değerleri stoklarımızdan sağlayabilirsiniz. Özel sipariş olarak da 7 Ah ile 260 Ah arasındaki tüm modelleri talep edebilirsiniz.

DG model Jel tip Ritar Aküler, yenilenebilir enerji sistemleri dışında, telekom, acil aydınlatma, Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS), Kablo TV sistemleri ve Tekerlekli Sandalyelerde de kullanılmakta ve güvenilirlik konusunda sağladığı müşteri deneyimi ile tüm Türkiye'de yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır.

Ritar Aküler, üstün bir Deep Cycle tasarım teknolojisi ile üretilmekte ve uzun ömür sağlamaktadır.. Derin deşarj sonrası mükemmel bir şekilde kendisini toparlayabilme özelliğine sahiptirler.

Ritar Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso ce iso14001

Vision Jel Akü

Vision Jel Aku modelleri Türkiye de güvenilir bir yer edinmiş olup, 12V - 7 Ah ile 12V 230 Ah arasında stoklarımızda sürekli bulunan, özellikle Güneş Enerji Sistemleri ve Rüzgar Enerji sistemleri gibi yenilenebilir enerji sistemlerinde tercih edilmekte olan yüksek kaliteli akülerdir.

CG serisi Vision Jel Akü modelleri ayrıca telekom, acil aydınlatma, Kesintisiz Güç Kaynağı ( UPS ), Kablo TV sistemleri ve Tekerlekli Sandalyelerde de kullanılmakta ve güvenilirlik konusunda sağladığı müşteri deneyimi ile tüm Türkiye de yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır.

CG Serisi Vision Jel Aküler özel seperatör ve silis malzemeleri ile üretilmektedir. Silika-jel yapısı ile, akü içerisinde elektrolit sabit hale getirilmiştir. Bu sebeple, AGM yapıdaki akülerden %50 daha fazla derin deşarj döngüsü sağlanmakta, akü ömrü ve aşırı sıcaklık koşullarında performansı artırılmış bulunmaktadır.

5 yıl ve 10 yıl ömür beklentili Vision Akü modelleri, stoklarımızda sürekli olarak bulunmakta ve firmamız tarafından 2 yıl garanti sağlanmaktadır.

Vision Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso iso14001

Sonnenschein Solar Jel Akü

Sonnenschein Solar Jel Akü modelleri Solar ve Solar Block model olarak üretilmektedir. Yenilenebilir enerji sistemlerinin vazgeçilmezi olan Exide Sonnenschein Solar Jel Aküler, 1200 cycle gibi çok yüksek döngü sayısına sahiptir.

Dryfit Jel ve VRLA teknolojisine sahip olan Solar Aküler küçük ve orta büyüklükteki solar uygulamalar için idealdir.

Sonnenschein Solar Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso ce iso14001

Dryfit Jel Akü

Sonnenschein Dryfit A500 ve A400 tipi aküler jel tip elektrolitli olup, tam kapalı, bakım gerektirmeyen, kurşun asitli akülerdir. Gaz çıkışı ihmal edilebilir seviyede olduğundan ayrı bir akü odası gerektirmezler.
Sonnenschein Dryfit Aküler in tampon şarjda 20 °C de beklenen ömürleri 10 yıldır. Saha deneyimleri sonucu ömrün 12 yılı aştığı tesbit edilmiştir.
Kendi kendine deşarjı çok yavaş olduğundan, hiç şarj edilmeden stoklama süresi 2 yıla kadar uzar.

Dryfit Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso ce iso14001

Exide Jel Akü

 • 12V 16 Ah ile 12V 240 Ah arasında kapasite seçenekleri
 • Marine uygulamalarda hem başlatma aküsü ( marş aküsü - starter akü ) hem de servis aküsü ( stasyonel akü ) olarak mükemmel performans verir.
 • Solar Uygulamalar için uygun yapı.
 • Klasik akülerin aksine %100 deşarj imkanı
 • Güvenilir devamlı çıkış akımı ile araçların elektrik ihtiyaçlarını karşılar, karşılamayı garanti eder.
 • Güçlü yapısı ve jel teknolojisi ile çok yüksek titreşimi olan yerlerde güvenle kullanılabilir.
 • Titreşime karşı dayanıklı olduğundan arazi araçlarında, inşaat makinelerinde, gemilerde ve teknelerde kullanılabilir.
 • Kendi kendine deşarj seviyesi çok düşüktür; ( 6 ay kullanılmaması durumunda nominal kapasitesinin % 80'ine iner. 2 yıl kullanılmadığı durumlarda bile hala % 75 oranında dolu olur.)
 • Exide Gel Akü; GL German Lloyd sertifikası almıştır. Lloyd sertifikası denizcilikte önemli bir güvenin ve prestijin sembolüdür.

Exide Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso ce iso14001

Select Jel Akü

SELECT Jel Aküler; 10 yıl ömür beklentili 2 Yıl ve 3 Yıl garantili olarak satışa sunulmaktadır. İçlerinde herhangi bir sıvı elektrolit bulunmadığından dik yada yatay her pozisyonda çalıştırılabilirler. Genel kullanım amaçları sabit tesislerde (UPS, telefon santralleri, yenilenebilir enerji sistemleri, enerji santralleri vs.) alanlarda enerji sağlamaktır. Jel tip aküler, marine tip akü veya solar akü olarak da adlandırılmaktadır ..

 • Acil Aydınlatma
 • Deniz Araçları ve Denizcilik Ekipmanları
 • Güç Aktarma Panoları
 • Endüstriyel Otomasyon Sistemleri
 • Otomasyon Sistemleri
 • Solar Sistemler
 • Telekomünikasyon

Select Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso

Topin Jel Akü

Topin Jel Akü modelleri; soğuk ortam sıcaklıklarında daha uzun kullanım ömrü ve daha iyi performans sağlayan silikon jel teknolojisi ile üretilmektedir.

Topin Jel Akü modelleri özel seperatör ile donatılmış olup, tam kapalı, bakım gerektirmeyen akülerdir.
Topin'in derin deşarj döngüsü, AGM aküler ile kıyaslandığında %50 daha fazladır.

Yüksek güvenilirlik ve kaliteye sahiptir.

Topin Jel Akü

Akü Detayları
Teklif istiyorum
Bilgi istiyorum
iso iso14001

spc

JEL Akü, özellikle denizcilik sektörü (gemi, yat ve teknelerde), yenilenebilir enerji sistemleri (rüzgar, güneş vd.), telekomünikasyon, dış ortam uygulamaları gibi zorlu alanlarda kullanılır.

Jel Aküler, yukarıda da saydığımız gibi özellikle zorlu ve hassas koşulların olduğu alanlarda tercih edilmektedir. çok hassas alanlarda özellikle avrupa menşeili derin deşarj özelliği olan Jel Akü markaları kullanılmaktadır.

Çevre şartları : Jel Aküler, kuru akülere nazaran daha sıcak ortamlarda çalışabilme özelliğine sahiptirler. özellikle dış ortam uygulamalarında Jel Akülerin tercih edilmesi gerekmektedir. Böyle olmasına rağmen akünün sıcak bir ortamda çalışması ortam sıcaklığına bağlı olarak aküye zarar verebilmektedir. İdeal akü çalışma sıcaklığı 20-25 °C’'dir.

Döngü sayısı : Bir Jel Akü'nün ömrü, tüm şartlar ideal olsa bile belirli bir sayıda şarj-deşarj ile sınırlıdır. Bu sayı marka ve modellere göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık olarak 1000 civarındadır. Elektrik kesilmelerinin çok sık yaşandığı ve akülerin her gün şarj deşarj olduğu sistemlerde cycle diye tabir edilen bu şarj deşarj döngü sayısı daha da önemli olmaktadır.

Üretim Tarihi : Her Jel akünün bir fabrika üretim tarihi vardır ve genellikle akünün kutup başlarının olduğu kısımda çıkmayacak, silinmeyecek şekilde bir kod olarak yazılır. Jel Aküler kimyasal malzemeler olduğundan tepkimeler üretim anında başlar ve ideal şartlarda kullanılsalar hatta hiç deşarj edilmeden sürekli şarjda tutulsalar bile kapasiteleri düşer ve sonunda kullanılmaz hale gelirler.

Jel Akünün Depolanması : Jel Aküler diğer Kuru akülerde olduğu gibi belirli periyotlarda şarj edilmeleri gerekir. Aksi halde sürmekte olan iç kimyasal tepkimeler yüzünden sülfatlaşma oluşmakta, anot ve katot plakaları kullanılamaz hale gelebilmektedir..

Jel Akü Ömür Beklentisi : Bir jel akünün ideal koşullarda kaç yıl kullanılabileceği bilgisini bize vermektedir. Genellikle Jel Aküler 10 yıl yada 10+ yıl ömür beklentili olarak üretilmektedir. 2 yıl ve 3 yıl garanti ile de satışa sunulmaktadır.

 

 

%5

JEL Akülerde %5 Hoşgeldiniz indirimini kaçırmayın... Hemen firmamızı arayın...