ana sayfa english
 
2arrow Kesintisiz Güç Kaynağı 2arrow UPSon-33M UPS
spc
  Ürünler

visa

 

UPSon-33M UPS

ISO14001
ISO9001
CE
Made in Turkey

UPSon-33M Serisi UPS; PWM, IGBT ve OnLine UPS teknolojisi ile üretilmiş, sinüs dalga çıkışı veren, mikroişlemci kontrollü, statik By-Pass'lı ve gelişmiş haberleşme seçenekleri ile donatılmış 3 faz giriş 3 faz çıkışlı cihazlardır.

Çıkışında galvanik izolasyon trafosu bulunduğu için özellikle hastane, veri depolama ve bilgi işlem merkezleri ve hassas elektronik cihazların olduğu yerlerde tercih edilmektedirler.

Trafolu yapılarından dolayı, IGBT Rectifierlı sistemlere göre verimleri düşük ve daha ağır ve büyük yapıdadırlar. Ve diğer UPSler ile kıyaslandığında daha pahalıdırlar.
orange2arrow Mikroişlemci Kontrollü Çift Çevrim (AC/DC/AC) OnLine Teknoloji
orange2arrow Gerçek Sinüzoidal Çıkış Gerilim Dalga şekli
orange2arrow PWM ve IGBT Teknolojisi ile Yüksek Verim
orange2arrow Galvanik izolasyon (Çıkış Transformatörlü)
orange2arrow Aşırı Yük veya Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Arızası Durumunda Kesintisiz Statik By-Pass
orange2arrow Kesintisiz Güç Kaynağı ( KGK )'nı şebekeden ve Yükten izole eden bakım By-Pass şalteri,
orange2arrow LCD Ekran Aracılığı ile Giriş, Çıkış, Akü, Yük ve Çalışma Durumu Bilgilerini görüntüleyebilme,
orange2arrow Geçmişe ait 100 Adet Arızayı Kaydedebilme ve görüntüleyebilme,
orange2arrow RS-232/485 Protokolü ile Bilgisayar Tarafından izleme ve Kontrol
orange2arrow SNMP Modülü ile Internet Üzerinden izleme ve Kontrol (Opsiyonel)
orange2arrow %100 Yerli Tasarım ve Üretim,
orange2arrow Genel Özelliklerde isteğe Bağlı Değişiklikler,
orange2arrow Uzaktan izleme paneli ile izleme vekontrol (Opsiyonel)
orange2arrow 2 YIL Kuru Tip Aküler dahil, Tam Garanti,
orange2arrow 10 Yıl Yedek parça Garantisi,
orange2arrow İstanbul, Ankara ve İzmir için 1-4 saat, istanbul dışı için 4-24 saat servis garantisi,UPSon 33M serisi Kesintisiz Güç Kaynağı modellerimiz, müşterilerimizin talebi doğrultusunda Avrupa Eurobat onaylı Yuasa Aküler ile desteklenebilmekte ve makul bir fiyat farkıyla 3 Yıl garanti de verilebilmektedir.

pdf
UPS Katalog

UPS Modelleri

icon_table 10 kVA UPS
icon_table 15 kVA UPS
icon_table 20 kVA UPS
icon_table 30 kVA UPS
icon_table 40 kVA UPS
icon_table 60 kVA UPS
icon_table 80 kVA UPS
icon_table 100 kVA UPS
icon_table 120 kVA UPS
icon_table 150 kVA UPS
icon_table 160 kVA UPS
icon_table 200 kVA UPS
icon_table 250 kVA UPS
icon_table 300 kVA UPS
icon_table 400 kVA UPS
icon_table 500 kVA UPS
icon_table 600 kVA UPS
UPS Fiyati isteyin

Firma ismi
*
Ad, Soyad
*
Telefon
*
e-mail
*
Açiklama
Teklif isteme
Bilgi isteme

* Lütfen doldurun.

 

IGBT VE PWM TEKNOLOJİSİ

Eviricide yarı iletken teknolojisinin ürünü olan IGBT kullanılmaktadır. IGBT teknolojisi ve PWM (Darbe Genlik Modülasyonu) teknolojisi sayesinde evirici verimi ile işlevselliği maksimum düzeyde arttırılmıştır ve doğrusal olmayan yüklerin sorunsuz bir şekilde beslenmesi sağlanmıştır.

MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ

Kesintisiz Güç Kaynağı’nın çalışması ve korunmasi için gerekli tüm ölçüm, kumanda, panel fonksiyonları, uzaktan izleme, haberleşme, kalibrasyon işlemleri ve otomatik akü testi mikroişlemci ile yapılmaktadır.

Ayrıca senkronizasyon işleminin daha kararlı ve güvenilir olarak yapılması için evirici ünitesinde de mikroişlemci kullanılmaktadır. Böylelikle Kesintisiz Güç Kaynağı giriş frekansındaki düzensizliklerden en az etkilenir hale getirilmiştir ve jeneratörle uyum içinde çalışması sağlanabilmiştir.

LCD ÖN PANEL

Mikroişlemci kontrollü arabirim sayesinde ön panelde cihazın çalışma durumu, cihazdaki giriş-çıkış değerleri (gerilim, akım, frekans) akü gerilimi, yüklenme oranı ve By-Pass gerilimleri gibi parametreler okunabilmekte ve kalibre edilebilmektedir. Ayrıca ön panelden Kesintisiz Güç Kaynağı’na ait uyarı ve alarmlar alınabilmekte ve geçmişe ait hata bilgilerine ulaşılabilmektedir.

acdc panel

KGK’NIN UZAKTAN İZLENMESİ VE KUMANDASI

Kesintisiz Güç Kaynağı sistemi RS-232 protokolü ile firma tarafından temin edilecek bir yazılım aracılığıyla bilgisayar üzerinden izlenebilir, SNMP modülü ile de bir bilgisayara gerek olmadan LAN veya WAN üzerinden TCP/IP protokolü aracılığıyla uzaktan izlenebilir ve kumanda edilebilir. KGK ön panel fonksiyonları RS-232 veya RS-485 protokolü kullanılarak uzaktan izleme paneli ile izlenebilmeli ve kumanda edilebilmektedir.

GALVANİK İZOLASYON TRAFOSU

İzole çıkış trafosu, galvanik izolasyon sağlar. Çıkış trafosu olmayan bir Kesintisiz Güç Kaynağı'ında herhangi bir sebeple evirici katında kullanılan IGBT'lerde bir kısadevre olduğunda Kesintisiz Güç Kaynağı’nın beslediği kritik yükler yüksek DC gerilim ile karşı karşıya kalır ve onarılması güç arızalar oluşabilir.

Galvanik izolasyon trafosunun bir diger önemi ise, girişte olabilecek faz, nötr, hatlarındaki gerilim sıçramaları, elektriksel gürültü vs. gibi problemleri çıkışa yansıtmamasıdır. Örneğin bir yıldırım düşmesi sonucu oluşan ve hat boyunca ilerleyen elektriksel parazitler izolasyon trafosundan geçemeyeceği için yüke zarar veremeyecektir. Bu nedenle Kesintisiz Güç Kaynağı’nın çıkışında galvanik izolasyon trafosu kullanılması beslediği sistemler açısından daha güvenilir olacaktır.

DOĞRULTUCU VE AKÜ ŞARJ BİRİMİ

Doğrultucu ve akü şarj ünitesi üç fazlı, tam kontrollü köprü doğrultucu ile yapılmaktadır. Şebeke gerilimi bu doğrultucu ile DC gerilime çevrilmekte doğrultucu gücü evirici bölümünü tam yükte sürekli besleyecek kapasitede ve aynı anda boş olan akü grubunu şarj edebilmektedir. Kesintisiz Güç Kaynağı'nın aşırı yüklendiği süreler boyunca da sorunsuz çalışabilmektedir. Akü grubunun şarjı sırasında şarj akımı sınırlaması ve akü kapasitesine göre uygun akım değerine ayarlanabilme özelliği mevcuttur. Akü şarj gerilimi akü ortam sıcaklığına bağlı olarak otomatik değişebilmektedir. Akü grubuna istendiğinde her deşarjdan sonra dengeleme şarjı uygulanabilir ve belirlenen süre sonunda otomatik olarak normal gerilimle şarj etmeye dönülebilmektedir.

DİNAMİK CEVAP

Kesintisiz Güç Kaynağı çıkışına bağlı yüklerin, kapasitesinin %100’ü ve %0’ı arası değişimlerinde cihazin çıkış gerilim değişimi %5’in altındadır.

TOPARLANMA ZAMANI

Dinamik yük değişimlerinde Kesintisiz Güç Kaynağı çıkış geriliminin %1’lik sınırlar içerisine giriş süresi 40 milisaniyenin altıdadır.

STATİK TRANSFER

Statik By-Pass ünitesinde statik AC anahtarlar olarak SCR’ler kullanılmıştır ve Kesintisiz Güç Kaynağı çıkışına evirici gerilimi veya By-Pass gerilimi sürekli bu statik AC anahtarlar üzerinden aktarılmaktadır. Bu sayede eviricinin aşırı yüklenmesi veya arızalanması durumunda KGK çıkış geriliminin kesilmemesi için statik By-Pass devresi ile yedek AC gerilim kaynağından Kesintisiz Güç Kaynağı çıkışına gerilim kesintisiz aktarılır.

MEKANİK TRANSFER

Herhangi bir arıza veya bakımda KGK çıkışına bağlı kritik yükleri şebeke hattına aktarılabilir.

AŞIRI YÜK KAPASİTESİ VE KISA DEVRE KORUMASI

Kullanılan güç elemanlarının değerleri UPS çıkışının akım kapasitesinin %200’ü kadar akımı taşıyabilecek değerde seçilmiştir. Eviricide kullanılan IGBT’ler aşırı yük ve kısa devreye karşı elektronik olarak korunmaktadır. Ayrıca evirici güç yarı iletkenleri hızlı sigortalarla korunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir güç yarı iletkeninin kaybı zincirleme arızalara yol açmamaktadır.

spc

Ana Sayfa |  Kesintisiz Güç Kaynağı |  Kuru Akü |  Jel Akü

Voltaj Regülatörü |  Akü Şarj Redresörü |  İzolasyon Trafosu

Hakkımızda  |   Site Haritası  |   İletişim

spc

AC/DC Elektronik Sist. San. ve Tic. Ltd. Sti.

Tel : 0212 320 20 07   -   info@acdc.com.tr

spc20 yıl tecrübe

facebook      twitter      facebookta paylas

enaltlogolar